معرفی کتاب «رهبر دارالعباده»

به مناسبت 11تیر سالروز شهادت آیت الله صدوقی(ره)

به مناسبت 11تیر سالروز شهادت آیت الله صدوقی(ره)
رهبر دارالعباده مجموعه خاطرات چهارمین شهید محراب آیت الله محمد صدوقی(ره) نوشته محمدعلی جعفری نویسنده یزدی است که توسط نشر خط شکنان منتشر شده است.
يکشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۱
کد خبر :  ۳۵۰۳۸۹

در این کتاب داستان زندگی، مبارزات و مجاهدت‌های شهید صدوقی پیش روی مخاطب قرار گرفته تا با این یار دیرین امام خمینی(ره) و نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه یزد آشنا شود. 
شھید آیت الله محمد صدوقی از جمله نزدیکان به بنیانگذار انقلاب اسلامی و ھدایتگران مؤثر انقلاب بودند که شخصیت و منش خاص ایشان، محبوبیت و مقبولیت کم نظیری در بین انقلابی ھا ایجاد کرده بود و اگرچه جنبه‌ھای حضورشان در استان یزد پر رنگ شده، اما نقش مؤثر ایشان در روند انقلاب اسلامی و فراتر از محدوده استان، قابل تأمل و تدقیق است.
در این اثر مخاطب، هم به قدرت استدلال و اتکای شهید صدوقی به یاری خداوند پی می برد و هم یکی از گره‌های فکری مبارزات زمان انقلاب برایش باز می‌شود که مبارزان چگونه با دست خالی و با ایمان و توکل به خدا، رژیم طاغوت را از پا درآوردند.
شهید آیت الله صدوقی ۱۱ تیرماه سال ۱۳۶۱ هجری شمسی پس از اقامه نماز جمعه در مسجد ملا اسماعیل به دست منافقان به شهادت رسید و چهارمین شهید محراب لقب گرفت.
گزیده کتاب رهبر دارالعباده:
مأموران دولتی قم چند بار احضارش کردند. هر دفعه تعهد می‌داد دیگر منبر نرود؛ ولی دوباره فردا همان آش و همان کاسه. مجبورش کردند تعهد کتبی بدهد. نوشته بود: «من دیگر در اینجا منبر نمی‌روم.» ـ مگر قرار نشد دیگر به منبر نروی؟ ـ من گفتم دیگر آنجا منبر نمی‌روم. اما اینجا که آنجا نیست!ارسال نظر